BAŞKA BİR YER

Huzurun ismi Küçükköy. En güzel Ege kasabalarından biri olan Ayvalık’ta, iyi niyet ve hayallerle çıkılan yolun üzerindeki yer Küçükköy Otel. Küçükköy öyle bir köy ki, zeytin kokuları içinde, sanat galerileriyle bütünleşmiş doğal yaşamın sanata açılan kapısı.

Küçükköy Otel, adını bulunduğu köyden almıştır. Küçükköy, Ayvalık tarihinden üç yüz yıl öncesine dayanan geçmişiyle dünyadaki ender tarihi köylerindendir ve henüz turist akımına uğramamıştır. Köyümüzde Rum mimari anlayışının hâkim olduğu çok sayıda yapı vardır. Otelimiz de böyle bir binada toplam 12 odalı, huzurlu bir konaklama evidir. Her odası tarihi dokusuna saygı göstererek restore edilmiş olan otelimizin aslında en değerli özelliği, hem deniz tatili, hem de çevreyi keşfetmek isteyenler için yoğun şehir hayatından bir kaçış noktası olmasıdır.

Küçükköy’ün sütüyle üretilen peynirleri, toprağından yetişen zenginlikleriyle sunulan kahvaltımız, komşuluk kültürünün devamlılığı için de olmazsa olmazımızdır. Konuk evimizde yudumlayacağınız şaraplarımız, bölgemizin tatları olacaktır. Küçükköy Otel hem ruhunuza hem de bedeninize iyi gelecek, size farklı bir bölgede olduğunuzu hissettirecektir: biz buraya kısaca “BAŞKA BİR YER” diyoruz.